Wołowski Elementarz Kulturalny

ARTERIA

Dyskografia:

Moje Miasto (1992) - kaseta

Szukam ciebie nocą w tętnicach moich snów 2016 CD

Spowiedź dźwięków 2017 CD

Przemieniony 2018 CD

Kopia zapasowa/Przemieniony 2018 - winyl 8"

Rzeka praczłowieka 2020 CD

Zespół powstał w składzie: Tomek i Marek Lechki (git, bas), Igor Pietrzykowski (wok, perk). W 1994r. do zespołu dołączyła Jowita Palica (perkusja) oraz Jarek Bula Kowaluk (bas). W tym składzie grupa nagrała debiutancki materiał “Szukam ciebie nocą w tętnicach moich snów” Tuba 1995r. (realizacja i mix Grzegorz Czachor). Po kilkunastu koncertach zespół zawiesił działalność a muzycy rozeszli się do kilku wołowskich składów.
Po 22 latach I. Pietrzykowski reaktywował grupę z pomocą Marcina Loksia (git), Piotra Brzezińskiego (perk) oraz Tomka Sztrekiera (bas) na potrzebę nagrania nieutrwalonych piosenek z lat 1995-1997. Materiał został zgrany w 2017 r. w studio Erfree (mastering Michał Jacaszek) i nosił tytuł “Spowiedź dźwięków”.
W kolejnym roku grupa poszerzona osobowo o Natalię Czerską-Kacprzak (skrzypce, altówka Opera Wrocławska) oraz część chóru Hosanna (M. Matłaj, L. Ozimek, K. Jakubów) a także elektronikę nagrała 7 całkowicie nowych utworów osadzonych w klimacie blues/klasik/industrial. Zespół znów nagrał sesję w Erfree studio J. Janczyna. Materiał został opublikowany na bogato zdobionym cd “Przemieniony” (naklejki, zakładki do książek, papier eko). Dodatkowo utwory Kopia zapasowa/Przemioniony (w innych masterach) ukazały się na winylowym 8” w limitowanej ilości 30 szt.
W roku 2020 ukazał się kolejny minicd “Rzeka praczłowieka”, który jest powrotem stylistycznym do estetyki gitarowej i psychodelii. Na warsztacie znalazł się m.in. wiersz Jacka Podsiadło “To co mogło się nie zdarzyć” doskonale oceniony przez poetę i promowany na jego fb, w bluesowo-surfowej aranżacji zespołu. Grupa podsumowała ten rozdział jedynym nielegalnym koncertem (covid) w piwnicy byłego klubu Peberol w Wołowie, na który przybyło ponad 70 fanów.

Data powstania:

1992 rok

Aktualny skład:

Igor Pietrzykowski (teksty, piano, wokal, elektronika, industrial)
Marcin Lokś – gitara
Tomasz Szterkier – bas
Piotr Brzeziński – perkusja

Byli członkowie:
Tomek Lechki, Marek Lechki, Jowita Palica, Jarek Kowaluk
Zewnętrzne informacje o artyście:
Skip to content